Facebook logo

Ekofilm přinese i několik výstav (30.09.2014)

Součástí filmového festivalu Ekofilmu je i několik zajímavých výstav. Ve foyer Domu kultury Akord se bude konat interaktivní výstava Voda a živočichové v ní. V předsálí kina Vesmír zase určitě zaujme nejenom kluky výstava pod názvem Člověk a příroda se ovlivňují aneb Od logaritmického pravítka k superpočítači. Pořádá ji Vysoká škola Báňská. „Tato expozice je vlastně stručnou historií, od lidského počítání až k superpočítači, který spočítá, o čem se nám ani nezdá. Uvidíte na ni právě i model superpočítače a šest informačních panelů s informacemi. Výstava bude k vidění po celou dobu festivalu a je určena pro širokou veřejnost – návštěvníky jakéhokoliv věku,“ řekla spoluorganizátorka Bohuslava Dostálová. Ostravské muzeum zase pořádá výstavy Rok farmářských rodin a Rok krystalografie (fotografie krystalů, nerosty a krystaly). Centrum pro rodinu Ámos připravilo výstavu Ptáci na suchu i u vody. A neposledně Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity zve všechny milovníky přírody na výstavu Voda v tisíci podobách.


 

Kontaktní informace


Organizátor festivalu:

Občanské sdružení Perseus
Chelčického 531/3
702 00 Moravská Ostrava

Tel.: +420 777 890 271
E-mail: produkce@ekofestival.cz

Novinky

Nestihli jste Ekofilm? Navštivte jeho ozvěny

 Kulturní centrum Průhon v Praze 6 se vrací k letošnímu jubilejnímu 40. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Ekofilm 2014. Ve dnech 23. až 25. října pořádá Ozvěny Ekofilmu. „Festival nabízí širokou škálu zajímavých snímků. Hlavním tématem je především odpovědná spotřeba. Diváci budou seznámeni s tipy, jak žít šetrněji ve vztahu k životnímu prostředí. Program Ekofilmu bude vhodně doplněn o zábavně vzdělávací aktivity, do kterých se mohou zapojit návštěvníci jakékoliv věkové kategorie,“ zvou pořadatelé a dodávají, že vstupné na Ozvěny Ekofilmu je dobrovolné.

Více informací

Vplujte s námi do konce, čekají vás vítězné snímky

Mezinárodní filmový festival Ekofilm se dostal do závěrečných vod. Poslední kapkou bude dnešní promítání vítězných snímků. Přijďte se tedy podívat na filmy, které nejvíce uchvátily naši porotu. Promítání začíná v sále Domu kultury Akord v 17 hodin a končí v 21 hodin. A na co se můžete těšit? Především na vítězný snímek Stopy války. Dále uvidíte: Farmář a jeho princ, Dunaj – Amazonka Evropy, Zhrdzavené město, Volynští, Tělo plné štěstí, Kdyby zhasnul svět, TERRA X - Vulkány, Bouře, Zemětřesení, Bekendor, Uhlíkoví podvodníci, 2° žena a 2° muž, Ty se máš, Cesty víry a Vítr a Včera, dnes a zítra.

Více informací