Facebook logo

Rok farmářských rodin děti zaujal (03.10.2014)

Jak ukázat městským dětem pěstování rostlin? Vysvětlit jim názorně, že každá kytička potřebuje mít svůj čas? A hlavně trpělivost toho, kdo ji pěstuje? Právě proto vznikl projekt pod názvem Rok farmářských rodin, který je součástí Ekofilmu. „Letos na jaře na akci Den země dostaly děti sazeničky. Ty si zasadily doma a začaly pěstovat. Úkolem bylo se o své rostlinky nejen starat, ale dělat si i pečlivé záznamy o jejich růstu včetně fotodokumentace,“ vysvětlila ředitelka muzea a spoluorganizátorka Ekofilmu Jiřina Kábrtová. Návštěvníci festivalu si tak nyní mohli prohlédnout fotky dětí, které se projektu účastnily. „Nakonec jsme vybrali dvě výherkyně celé akce. Holčičky, které splnily zadání a velice pečlivě a zodpovědně pěstovaly a vše i zaznamenaly. Obě dostanou cenu na sobotní Ekopouti,“ řekla Jiřina Kábrtová. Doplnila, že jedna z dívek dokázala sama vypěstovat jahody na balkóně, které sklízela skoro celé léto.


 

Kontaktní informace


Organizátor festivalu:

Občanské sdružení Perseus
Chelčického 531/3
702 00 Moravská Ostrava

Tel.: +420 777 890 271
E-mail: produkce@ekofestival.cz

Novinky

Nestihli jste Ekofilm? Navštivte jeho ozvěny

 Kulturní centrum Průhon v Praze 6 se vrací k letošnímu jubilejnímu 40. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Ekofilm 2014. Ve dnech 23. až 25. října pořádá Ozvěny Ekofilmu. „Festival nabízí širokou škálu zajímavých snímků. Hlavním tématem je především odpovědná spotřeba. Diváci budou seznámeni s tipy, jak žít šetrněji ve vztahu k životnímu prostředí. Program Ekofilmu bude vhodně doplněn o zábavně vzdělávací aktivity, do kterých se mohou zapojit návštěvníci jakékoliv věkové kategorie,“ zvou pořadatelé a dodávají, že vstupné na Ozvěny Ekofilmu je dobrovolné.

Více informací

Vplujte s námi do konce, čekají vás vítězné snímky

Mezinárodní filmový festival Ekofilm se dostal do závěrečných vod. Poslední kapkou bude dnešní promítání vítězných snímků. Přijďte se tedy podívat na filmy, které nejvíce uchvátily naši porotu. Promítání začíná v sále Domu kultury Akord v 17 hodin a končí v 21 hodin. A na co se můžete těšit? Především na vítězný snímek Stopy války. Dále uvidíte: Farmář a jeho princ, Dunaj – Amazonka Evropy, Zhrdzavené město, Volynští, Tělo plné štěstí, Kdyby zhasnul svět, TERRA X - Vulkány, Bouře, Zemětřesení, Bekendor, Uhlíkoví podvodníci, 2° žena a 2° muž, Ty se máš, Cesty víry a Vítr a Včera, dnes a zítra.

Více informací