Facebook logo

Přehled novinek

Oceněné divoČINY na EKOFILMU (25.08.2014)

Dokážeme žít bok po boku s vlky, medvědy nebo zubry? Tyto a jiné otázky pokládá dokumentární snímek českého režiséra Jana Svatoše divoČINY, který obstál v silné konkurenci na mezinárodním filmovém festivalu 2014 World Mountain Documentary Festival of Qinghai v Číně, a vybojoval tak prestižní ocenění Jade Kunlun Special Jury Award. Dokument zamýšlející se nad divočinou jako kulturním fenoménem a zdůrazňující význam člověka jako nedílné součástí přírody můžou návštěvníci zhlédnout v rámci jubilejního 40. ročníku mezinárodního filmového festivalu EKOFILM, který bude probíhat ve dnech 2.–5. 10. v Ostravě, Karviné a Českém Těšíně.

Na EKOFILM se přihlásilo 222 filmů z celého světa (12.08.2014)

40. ročník festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví má první rekord. Je jím počet přihlášených filmů, který čítá 222, což je o 99 víc než vloni a nejvíc za celou dobu konání festivalu v Ostravě. Zastoupeno je celkem 34 států a 5 kontinentů. Českých snímků je letos opět méně než polovina, celkem 66.

Účast na festivalu (09.10.2013)

39. ročníku MFF EKOFILM se zúčastnilo rekordních 10 849 návštěvníků.

Vyrob si své tričko (04.10.2013)

V Ostravském muzeu, odkud si děti odnášejí ručně vyrobená trika, jsou kromě workshopů připraveny interaktivní výstavy. Tyto doprovodné aktivity budou moci zájemci navštívit i třetí festivalový den, tj. v sobotu 5. října. Ostravské muzeum je také jedním z festivalových stanovišť, kde se promítají snímky o životním prostředí a přírodním a kulturním dědictví.

Opět bude z čeho vybírat (04.10.2013)

Science show popularizátora vědy Michaela Londesborougha v kině Vesmír, odborná konference Příroda ve městě, workshopy, výstavy, divadelní představení pro nejmenší, vernisáž, Večer prezidenta festivalu, to vše čeká na návštěvníky druhý festivalový den. A samozřejmě promítání festivalových snímků.

39. ročník MFF EKOFILM začal a je opravdu z čeho vybírat (03.10.2013)

V kině Vesmír probíhá komponovaný program pro žáky základních škol. V Ostravském muzeu čekají na malé i velké návštěvníky workshopy a interaktivní výstavy, kuriozity ze světa zvířat pak v Klubu Ámos. V Divadle loutek je zase pro nejmenší připravena Zlatovláska a odpoledne se na stejném místě rozvine diskuse s odborníky. Komorní scéna Aréna také připravila pro návštěvníky program, a to v podobě představení Plešatá zpěvačka.

V odpo­led­ních hodinách přijede do Ostravy prezident festivalu Juraj Jakubisko, který ve Výtvarném centru Chagall pokřtí svou knihu.

Nejen v Ostravě to žije. V Českém Těšíně byl zahájen Multioborový ekosalon, v Karviné zase předvedl britský vědec Michael Londesborough zábavnou science show.

V průběhu celého dne se na vybraných místech v Ostravě, Karviné a Českém Těšíně promítají festivalové snímky domácích i zahraničních autorů. Sledujte festivalový program, kde najdete podrobný rozpis jednotlivých akcí.

Celkový počet novinek: 39

1 2 [3] 4 5 6 7

Kontaktní informace


Organizátor festivalu:

Občanské sdružení Perseus
Chelčického 531/3
702 00 Moravská Ostrava

Tel.: +420 777 890 271
E-mail: produkce@ekofestival.cz

Novinky

Nestihli jste Ekofilm? Navštivte jeho ozvěny

 Kulturní centrum Průhon v Praze 6 se vrací k letošnímu jubilejnímu 40. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Ekofilm 2014. Ve dnech 23. až 25. října pořádá Ozvěny Ekofilmu. „Festival nabízí širokou škálu zajímavých snímků. Hlavním tématem je především odpovědná spotřeba. Diváci budou seznámeni s tipy, jak žít šetrněji ve vztahu k životnímu prostředí. Program Ekofilmu bude vhodně doplněn o zábavně vzdělávací aktivity, do kterých se mohou zapojit návštěvníci jakékoliv věkové kategorie,“ zvou pořadatelé a dodávají, že vstupné na Ozvěny Ekofilmu je dobrovolné.

Více informací

Vplujte s námi do konce, čekají vás vítězné snímky

Mezinárodní filmový festival Ekofilm se dostal do závěrečných vod. Poslední kapkou bude dnešní promítání vítězných snímků. Přijďte se tedy podívat na filmy, které nejvíce uchvátily naši porotu. Promítání začíná v sále Domu kultury Akord v 17 hodin a končí v 21 hodin. A na co se můžete těšit? Především na vítězný snímek Stopy války. Dále uvidíte: Farmář a jeho princ, Dunaj – Amazonka Evropy, Zhrdzavené město, Volynští, Tělo plné štěstí, Kdyby zhasnul svět, TERRA X - Vulkány, Bouře, Zemětřesení, Bekendor, Uhlíkoví podvodníci, 2° žena a 2° muž, Ty se máš, Cesty víry a Vítr a Včera, dnes a zítra.

Více informací