Facebook logo

Přehled novinek

Festival plný mimořádných dokumentů startuje! (03.10.2013)

Snímky plné dobrodružství a nádherné podívané, stejně tak i filmy s ekologickou nebo sociální tematikou nabídne letošní ročník Ekofilmu. O festivalovou cenu se budou ucházet dokumenty z 28 zemí, např. z Nizozemí, Monaka, Indonésie, Brazílie, Kanady, Ukrajiny, Norska, Malajsie, Turecka, Francie, Německa, Polska, Velké Británie, USA, ale také z Nepálu, Íránu nebo Číny. Kdo získá Grand Prix – Cenu ministra životního prostředí pro rok 2013 a převezme Šípkovo Babí léto? To se dozvíme už tuto sobotu na slavnostním vyhlášení vítězů v hotelu Imperial, které bude moderovat herec Ondřej Vetchý.

Andělé ozdobí závěrečný galavečer (02.10.2013)

Pro prezidenta festivalu a oceněné autory snímků jsou připravena nejen hodnotná výtvarná dílka renomovaných autorů, ale také andělé, které ve své keramické dílně vytvořily děti ze ZŠ Vrchlického. Ze stejné dílny pocházejí i svícínky, které dostanete, vyluštíte-li questingovou hádanku.

Že jste ještě neviděli science show? (30.09.2013)

Na Ekofilmu uvidíte hned dvě. V sobotu 5. 10. bude kouzlit Jiří Horák, vedoucí zkušebny Výzkumného energetického centra VŠB-TU Ostrava alias Smokeman. Nenechte si ujít jeho populárně-edukativní show pro děti i dospělé. Dozvíte se třeba, jak vzniká inverze, jak správně (ne)topit.

Toto a mnohem víc na Vás čeká na Ekopouti, která v sobotu zaplní
Masarykovo náměstí v centru Ostravy. Neméně zábavnou a poučnou science show s řadou praktických ukázek předvede také v ostravském kině Vesmír a v Karviné britský popularizátor vědy Michael Londesborough, který je mimo jiné členem festivalové poroty. Přijďte se podívat a přesvědčit se, že věda není nuda.

Letošní festival zaštiťují (30.09.2013)

  • Ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský
  • Hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák
  • Primátor města Ostravy Petr Kajnar
  • Starosta Ostravy-Jih Karel Sibinský
  • Starosta Moravské Ostravy a Přívozu Jiří Havlíček
  • Rektor Ostravské univerzity Jiří Močkoř
  • Rektor Vysoké školy báňské Ivo Vondrák

Centrem Ostravy na kole (26.09.2013)

Doprovodný program Ekofilmu vyvrcholí třetí festivalový den Ekopoutí na Masarykově náměstí v centru Ostravy. Kromě vystoupení Marka Ztraceného, Verony, Smokeman show a dalších se můžou návštěvníci zapojit do soutěží, výtvarných dílen nebo se projet na kole.
Na sobotu 5. 10. je totiž připravena cyklojízda pro všechny ty, kteří tomuto sportu holdují nebo se jen tak chtějí projet. Cyklojízda startuje v 10:00 z Masarykova náměstí a vydat se můžete buď na kratší okruh po centru města, nebo delší do Komenských sadů. Vyzkoušet si můžete také netradiční jízdu na dvojkole nebo rikši, které budou k zapůjčení zcela zdarma, stejně jako je zdarma vstup na všechny akce 39. ročníku MFF Ekofilm.

Nejen na konferenci vstup zdarma (26.09.2013)

Letošní ročník Ekofilmu nabídne opravdu zajímavý program. Kromě promítání festivalových snímků, workshopů, soutěží, koncertů, questingu a mnoho dalšího proběhne také ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou Ostravské univerzity konference, jejímž tématem je příroda ve městě. Na konferenci vystoupí přední odborníci z Ostravské univerzity, Karlovy univerzity, Ministerstva životního prostředí nebo Zoo Ostrava. Akci moderuje ředitelka festivalu Marcela Mrózková Heříková. Vstup na konferenci, stejně jako na všechny akce Ekofilmu, je zdarma.

Celkový počet novinek: 39

1 2 3 [4] 5 6 7

Kontaktní informace


Organizátor festivalu:

Občanské sdružení Perseus
Chelčického 531/3
702 00 Moravská Ostrava

Tel.: +420 777 890 271
E-mail: produkce@ekofestival.cz

Novinky

Nestihli jste Ekofilm? Navštivte jeho ozvěny

 Kulturní centrum Průhon v Praze 6 se vrací k letošnímu jubilejnímu 40. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Ekofilm 2014. Ve dnech 23. až 25. října pořádá Ozvěny Ekofilmu. „Festival nabízí širokou škálu zajímavých snímků. Hlavním tématem je především odpovědná spotřeba. Diváci budou seznámeni s tipy, jak žít šetrněji ve vztahu k životnímu prostředí. Program Ekofilmu bude vhodně doplněn o zábavně vzdělávací aktivity, do kterých se mohou zapojit návštěvníci jakékoliv věkové kategorie,“ zvou pořadatelé a dodávají, že vstupné na Ozvěny Ekofilmu je dobrovolné.

Více informací

Vplujte s námi do konce, čekají vás vítězné snímky

Mezinárodní filmový festival Ekofilm se dostal do závěrečných vod. Poslední kapkou bude dnešní promítání vítězných snímků. Přijďte se tedy podívat na filmy, které nejvíce uchvátily naši porotu. Promítání začíná v sále Domu kultury Akord v 17 hodin a končí v 21 hodin. A na co se můžete těšit? Především na vítězný snímek Stopy války. Dále uvidíte: Farmář a jeho princ, Dunaj – Amazonka Evropy, Zhrdzavené město, Volynští, Tělo plné štěstí, Kdyby zhasnul svět, TERRA X - Vulkány, Bouře, Zemětřesení, Bekendor, Uhlíkoví podvodníci, 2° žena a 2° muž, Ty se máš, Cesty víry a Vítr a Včera, dnes a zítra.

Více informací