Facebook logo

Přehled novinek

Festivalová místa EKOFILMU nabídnou zdarma poutavé snímky z celého světa (26.09.2013)

Během festivalu Ekofilm se bude zdarma promítat nejen v kině Vesmír a Minikině Kavárna. V promítací sály se také promění Ostravské muzeum, Divadlo loutek, Komorní scéna Aréna nebo výukové centrum v Zoo Ostrava. A festival také zavítá do Karviné a Českého Těšína.

Ve většině promítacích míst najdete směs toho nejlepšího z dokumentární tvorby posledních tří let. Některé scény budou specializované, například Komorní scéna Aréna bude vyhrazena snímkům v původním znění, Minikino Kavárna zase nabídne ryze české dokumenty.

A jak už je u Ekofilmu zvykem, bude promítání doplněno o zajímavý doprovodný program, který vyvrcholí v sobotu 5. 10. Ekoupoutí na Masarykové náměstí v centru Ostravy. A snad ani není třeba dodávat, že vše je pro veřejnost zdarma.

Na Ekofilm také do zoo (20.09.2013)

V ČR se Den zvířat slaví od roku 1994 a v Zoo Ostrava se stal již tradiční akcí. Tentokrát se ale na oslavě budou kromě jiného promítat filmy.
V sobotu 5. října, třetí festivalový den, se na vybrané dokumenty nejen o přírodě a zvířátkách můžete přijít podívat do kina Vesmír, Komorní scény Aréna, Ostravského muzea, Divadla loutek a dalších míst, ve kterých se letos zabydlel Ekofilm. V rámci spolupráce se také bude promítat ve výukovém centru ostravské zoo.

Hlavní cenu pro vítěze festivalu Ekofilm vytvořil Bořek Šípek (26.06.2013)

Velkou vázu, která se stane hlavní cenou pro autora nejúspěšnějšího filmu soutěžní části festivalu filmů o životním prostředí Ekofilm, poskytne ostravská galerie Chagall.

„Hlavní cenou Ekofilmu je originální objekt Bořka Šípka, je to váza vysoká asi sedmdesát pět centimetrů a patří k mnoha ceněným artefaktům, které Bořek Šípek vytvořil,“ říká galerista Petr Pavliňák, ředitel ostravského Výtvarného centra Chagall. „Je to velice kvalitní a jistě i dobrá cena pro vítěze.“

Výtvarné centrum Chagall je významným partnerem festivalu. Váza určená pro vítěze patří do jeho majetku a Ekofilm spolu s ní zároveň symbolicky získává podporu další velké osobnosti z uměleckého světa – po legendárním filmovém režiséru Juraji Jakubiskovi, který přijal úlohu prezidenta festivalu.


Ekopouť oživí centrum města (25.06.2013)

Také letos bude Ekopouť vyvrcholením festivalu EKOFILM, letos se však bude konat přímo v den závěrečného ceremoniálu, v sobotu 5. října. Celodenní program, určený stejně jako při loňské premiéře především rodinám s dětmi, proběhne tentokrát na Masarykově náměstí v centru Ostravy – cílem pořadatelů je během festivalového dění oživit centrum města. Na své si jistě přijdou mimojiné milovníci zvířat, protože v souladu s tematickým zaměřením festivalu především na přírodu a ekologii se bude tentokrát na programové náplni Ekopouti podílet také Zoo Ostrava.

Ekořetěz má 2 300 metrů (07.12.2012)

Vánoční ekořetěz už měří více než dva kilometry. Účastníci páteční konference Stav životního prostředí a jeho vliv na současnou společnost, která se konala v prostorách Obchodní akademie a Vyšší odborné školy sociální v Ostravě, navlékli dalších několik stovek PET lahví. Ruku k dílu mohou přiložit také všichni návštěvníci Dolní oblasti Vítkovice, kde se až do neděle 9. prosince budou promítat festivalové snímky a připraven je bohatý doprovodný program včetně prohlídek Malého světa techniky.

Kdy uvidíme vítězný snímek? (07.12.2012)

A propos, stále se ptáte, kdy a kde uvidíte vítězný snímek letošního ročníku Ekofilmu. Odpověď zní: V NEDĚLI 9. PROSINCE 2012 NA GALAVEČERU! Vyhlašování výsledků a předávání cen začíná v 18 hodin. Vstup na závěrečný ceremoniál je pro všechny zájemce zdarma.

Celkový počet novinek: 39

1 ... 2 3 4 [5] 6 7

Kontaktní informace


Organizátor festivalu:

Občanské sdružení Perseus
Chelčického 531/3
702 00 Moravská Ostrava

Tel.: +420 777 890 271
E-mail: produkce@ekofestival.cz

Novinky

Nestihli jste Ekofilm? Navštivte jeho ozvěny

 Kulturní centrum Průhon v Praze 6 se vrací k letošnímu jubilejnímu 40. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Ekofilm 2014. Ve dnech 23. až 25. října pořádá Ozvěny Ekofilmu. „Festival nabízí širokou škálu zajímavých snímků. Hlavním tématem je především odpovědná spotřeba. Diváci budou seznámeni s tipy, jak žít šetrněji ve vztahu k životnímu prostředí. Program Ekofilmu bude vhodně doplněn o zábavně vzdělávací aktivity, do kterých se mohou zapojit návštěvníci jakékoliv věkové kategorie,“ zvou pořadatelé a dodávají, že vstupné na Ozvěny Ekofilmu je dobrovolné.

Více informací

Vplujte s námi do konce, čekají vás vítězné snímky

Mezinárodní filmový festival Ekofilm se dostal do závěrečných vod. Poslední kapkou bude dnešní promítání vítězných snímků. Přijďte se tedy podívat na filmy, které nejvíce uchvátily naši porotu. Promítání začíná v sále Domu kultury Akord v 17 hodin a končí v 21 hodin. A na co se můžete těšit? Především na vítězný snímek Stopy války. Dále uvidíte: Farmář a jeho princ, Dunaj – Amazonka Evropy, Zhrdzavené město, Volynští, Tělo plné štěstí, Kdyby zhasnul svět, TERRA X - Vulkány, Bouře, Zemětřesení, Bekendor, Uhlíkoví podvodníci, 2° žena a 2° muž, Ty se máš, Cesty víry a Vítr a Včera, dnes a zítra.

Více informací