Facebook logo

Přehled novinek

Hlavní porota zasedá (04.12.2012)

V těchto dnech zasedá hlavní porota MFF EKOFILM 2012 v čele s předsedou, kterým je světově uznávaný odborník na problematiku ekologie, emeritní člen Spolkového úřadu Německo Dr. Karel Filip. Nejlepší soutěžní filmy budou známy ve středu 5. prosince odpoledne, výsledky budou zveřejněny v neděli na slavnostním galavečeru v aule Gong.

Markéta Konvičková na galavečeru (04.12.2012)

Na slavnostním galavečeru v neděli 9. prosince v 18 hodin ve velkém sále multifunkční auly Gong, kde vystoupí také mladá populární zpěvačka Markéta Konvičková, budou oceněny vítězné snímky 38. ročníku MFF. Vstup na poslední festivalové setkání v roce 2012 je pro všechny příznivce dokumentárních filmů a pořadů o životním prostředí a přírodním a kulturním dědictví zdarma.

Vánoční řetěz už měří kilometr! (30.11.2012)

Řetěz z PET lahví, který víc než měsíc navlékají ostravské děti, neziskové organizace, ale i zaměstnanci ostravských úřadů a jiných institucí a společností, dosáhl jednoho kilometru. "Všichni se do díla pustili s obrovským nadšením.  Ředitel firmy na zpracování odpadů OZO Ostrava, jemuž tuto originální vánoční ozdobu 9. prosince večer předáme, bude určitě překvapen," říká jedna z organizátorek doprovodného programu MFF EKOFILM Ivana Nesétová.

Návštěvníci MFF EKOFILM budou mít do Malého světa techniky vstup zdarma! (21.11.2012)

Nautilus i motor stíhačky MIG 21 si mohou zcela zdarma prohlédnout všichni návštěvníci MFF EKOFILM 2012 v nově otevřeném vzdělávacím centru s jedinečnými interaktivními expozicemi. Najdou ho v VI. energetické ústředně areálu Dolní oblasti Vítkovice. Prohlídky se budou konat 6. prosince od 12.30 do 14 hodin a od 17.30 do 19 hodin, 7. prosince od 12.30 do 14 hodin a 8. prosince od 14 do 17 hodin.

Petky navlékají děti, přidá se i ministr (14.11.2012)

Ostravské děti a neziskové organizace pracují od začátku listopadu na vytvoření nového rekordu. Chtějí vyrobit nejdelší řetěz z PET lahví. Organizátoři prozradili, že za poslední dva dny přibylo dalších 150 metrů! "Nemáme petky," hlásí učitelé ze škol. Kdo má chuť s výrobou vánočního ekořetězu pomoci, může použité petky přinést do sídla pořádajícího sdružení Centrom na Sirotčí ulici 45 v Ostravě-Vítkovicích. Poslední lahev navlékne 9. prosince ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.

Na festival láká nová videopozvánka (12.11.2012)

Dvacetivteřinový spot natočila pro 38. ročník MFF Ekofilm 2012 televize FABEX Ostravsko. Diváci se s ním setkají při promítání filmů, odborná veřejnost na konferenci a semináři. Videopozvánku najdete v záložce Videa.

Celkový počet novinek: 39

1 ... 2 3 4 5 [6] 7

Kontaktní informace


Organizátor festivalu:

Občanské sdružení Perseus
Chelčického 531/3
702 00 Moravská Ostrava

Tel.: +420 777 890 271
E-mail: produkce@ekofestival.cz

Novinky

Nestihli jste Ekofilm? Navštivte jeho ozvěny

 Kulturní centrum Průhon v Praze 6 se vrací k letošnímu jubilejnímu 40. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Ekofilm 2014. Ve dnech 23. až 25. října pořádá Ozvěny Ekofilmu. „Festival nabízí širokou škálu zajímavých snímků. Hlavním tématem je především odpovědná spotřeba. Diváci budou seznámeni s tipy, jak žít šetrněji ve vztahu k životnímu prostředí. Program Ekofilmu bude vhodně doplněn o zábavně vzdělávací aktivity, do kterých se mohou zapojit návštěvníci jakékoliv věkové kategorie,“ zvou pořadatelé a dodávají, že vstupné na Ozvěny Ekofilmu je dobrovolné.

Více informací

Vplujte s námi do konce, čekají vás vítězné snímky

Mezinárodní filmový festival Ekofilm se dostal do závěrečných vod. Poslední kapkou bude dnešní promítání vítězných snímků. Přijďte se tedy podívat na filmy, které nejvíce uchvátily naši porotu. Promítání začíná v sále Domu kultury Akord v 17 hodin a končí v 21 hodin. A na co se můžete těšit? Především na vítězný snímek Stopy války. Dále uvidíte: Farmář a jeho princ, Dunaj – Amazonka Evropy, Zhrdzavené město, Volynští, Tělo plné štěstí, Kdyby zhasnul svět, TERRA X - Vulkány, Bouře, Zemětřesení, Bekendor, Uhlíkoví podvodníci, 2° žena a 2° muž, Ty se máš, Cesty víry a Vítr a Včera, dnes a zítra.

Více informací